Powrót

Mykyta Mozheiko – w sobotę nie będzie łatwo nikomu

W sobotę o 16.00 nasz zespół podejmie Dremana Opole Komprachcice w meczu 23. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. „Nie będzie lekko nikomu,  bo obie drużyny walczą o każdy punkt” – ocenił Mykyta Mozheiko.

Podkreślił, że w chorzowskiej hali ciężko się gra każdemu rywalowi. „Niezależnie od tego, czy przyjeżdżają  Brazylijczycy, czy Portugalczycy” – zaznaczył nasz zawodnik.

Mykyta podczas każdego spotkania sprawia wrażenie, że niechętnie schodzi na zmianę. „Kiedy mam siły, chcę być na boisku. Lubię, kiedy gra idzie do przodu” – dodał.

Mozheiko strzelił honorowego gola dla Clearex-u w październikowym starciu z Dremanem, przegranym przez nas 1:5. Trafił również do bramki rywali w trzech ostatnich meczach naszego zespołu  z AZS UW Darkomp Wilanów (4:4), LSSS Lębork (4:1), i Legią Warszawa (4:4).

„Do końca sezonu zostało jeszcze osiem kolejek. Do ósmego miejsca mamy teraz dwa punkty straty, to nie jest duża różnica. Oczywiście, zbyt wiele spotkań zremisowaliśmy. Gdybyśmy zakończyli jest zwycięsko, nasza sytuacja w tabeli byłaby zdecydowanie lepsza. W tym sezonie liga jest taka, że każdy z każdym może wygrać” – ocenił strzelec 12 goli dla Clearex-u w obecnych rozgrywkach.

Ukrainiec przyszedł do nas latem i szybko wkomponował się do zespołu trenera Andrzeja Szłapy.

„Czuję się tu bardzo dobrze, wszystko jest w porządku” – podkreślił.

Przyznał, że trudno mu przestać myśleć o tym, co dzieje się w Ukrainie. „Codziennie dzwonię do rodziców, brata i pytam, jak minęła noc. To straszne, co się dzieje” – zakończył Mozheiko.

Aktualna tabela ligowa wygląda –  TAK

Transmisję z sobotniego meczu przeprowadzi tradycyjnie – wp.pilot

Mimo to serdecznie zapraszamy wszystkich do hali przy ul. Dąbrowskiego 113. Każdy mecz Clearex-u to potężna dawka emocji, szkoda tego nie przeżyć 🙂