Powrót

W niedzielę kolejny mecz o wielką stawkę

Nasz zespół w niedzielę zagra na wyjeździe z Constractem Lubawa w meczu przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego FOGO Futsal Ekstraklasy.  „Potrzebujemy skuteczności” – podkreślił Maciej Mizgajski. Dla zrozumienia powagi sytuacji należy rzucić okiem na tabelę

Początek spotkania o godz. 18.00 Transmisja internetowa będzie dostępna na portalu- pilot.wp

Clearex w poprzednim spotkaniu wygrał u siebie z AZS UŚ Katowice 6:4, mimo, że w 26 minucie przegrywaliśmy 1:4.

Zespół z Lubawy jest wiceliderem tabeli i powoli przygotowuje się do play off. W grudniu w Chorzowie Constract wygrał 9:2. Gole dla gospodarzy zdobyli wtedy Mariusz Seget i Sebastian Brocki.

W niedzielę zagramy z przysłowiowym nożem na gardle. Sporo zależy też od sobotniego spotkania AZS UŚ z AZS UW Darkomp Wilanów. Dla katowiczan będzie to ostatni występ w sezonie, bo w ostatniej kolejce pauzują.

„Na pewno potrzebujemy skuteczności. W mecz z AZS UŚ mieliśmy dużo okazji, a rywale zdobywali bramki z kontry, po naszych sytuacjach. W Lubawie tych okazji będzie na pewno dużo mniej. Dlatego trzeba się skoncentrować i wykorzystać te momenty” –  stwierdził Mizgajski,

„Jeśli oba pozostałe mecze wygramy, to na pewno się utrzymamy. Już przez parę minut byliśmy w pierwszej lidze. Póki mamy szanse będziemy walczyć. Musimy patrzeć na siebie. Skupić się na tym, aby przede wszystkim zagrać dobrze w obronie, zneutralizować wiodące postacie zespołu gospodarzy” – dodał nasz zawodnik.

„Na pewno po wygranej z katowiczanami w nasze serca wlał się duży optymizm, bo dalej jesteśmy w grze. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie liczymy na korzystne dla nas wyniki innych spotkań. Fajnie byłoby wyjść na ostatni mecz z AZS UW Darkomp Wilanów wiedząc, że jeśli wygramy, to się utrzymamy. Bo wtedy wszystko będzie w naszych rękach” – zakończył Maciej Mizgajski.