Powrót

W niedzielę kończymy walkę o Puchar Polski i sezon 2019/20

W niedzielę wielki finał, wieńczący sezon 2019/20. CLEAREX Chorzów zagra na wyjeździe z Constractem Lubawa w rewanżowym spotkaniu  Puchar Polski. „Takiego meczu nie gra się na co dzień” – podkreślił nasz zawodnik Sebastian Leszczak po piątkowym treningu.

U siebie wygraliśmy 2:1, wszystko rozstrzygnie się w Lubawie. Transmisję przeprowadzi portal Łączy Nas Piłka. Początek o godz. 18.00.

„Trochę inaczej przeżywa się mecz patrząc na grę kolegów. Denerwowałem się chyba bardziej, niż na boisku, bo chciałem pomóc, a nie mogłem. Ta przerwa dała mi trochę odpoczynku, będę w niedzielę miał więcej sił i jeszcze większą motywację” – dodał Leszczak, który w Chorzowie nie wystąpił z powodu pauzy za żółte kartki.

„Ten pierwszy mecz był bardzo ważny, dał nam małą zaliczkę. Jedziemy na rewanż, rywale są pewni siebie, my też i powalczymy o wygraną.  Każdy chce zdobyć Puchar Polski. Jesteśmy jedną nogą zwycięscy, ale trzeba postawić jeszcze tę drugą nogę. Myślę, że rewanż będzie bardziej otwarty z obu stron” – stwierdził.

Przyznał, że jednobramkowa przewaga z pierwszego meczu o niczym nie przesądza.

„Zdajemy sobie sprawę z tego ze zagramy na wyjeździe, że gospodarze będą nas atakować cały czas. A my musimy sobie z tym poradzić” – powiedział.

Podkreślił, że cieszy się, że po zakończeniu sezony, kolejny wystartuje już za tydzień.

„Dobrze, że nie ma długiej przerwy, bo cały czas jesteśmy w rytmie meczowym. Myślę, że to będzie z korzyścią dla nas” – zakończył Sebastian Leszczak.