Powrót

W niedzielę podejmujemy zespół z Wilanowa

AZS UW Darkomp Wilanów będzie rywalem naszej drużyny w meczu 5. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy, który w niedzielę o 17.00 rozpocznie się w hali chorzowskiego MORiS-u.

Tydzień wcześniej Clearex przegrał na wyjeździe z Red Devils Chojnice 2:4, a „akademicy” zremisowali u siebie z Constractem Lubawa 5:5.

Aktualna tabela ligowa znajduje się TUTAJ

„Zawsze po porażce następny mecz jest trudny, bo wypada się odbudować i wrócić na ścieżkę zwycięstw. To ważne, by przeanalizować przyczyny, wyciągnąć wnioski, wyeliminować  błędy, zagrać lepiej i zdobyć trzy punkty” – ocenił trener naszego zespołu Andrzej Szłapa.

Przyznał, że spotkanie w Chojnicach było słabsze w wykonaniu Clearex-u.

„Nie liczą straconych bramek było dużo słabszych momentów. Rywale zbyt łatwo dochodzili do przewagi 2 na 1, 3 na 2.  Zawiedliśmy w obronie, która była naszą mocną stroną w poprzednich meczach” – dodał szkoleniowiec.

Jego zdaniem drużyna z Wilanowa jest z pewnością „na fali” po remisie z Constractem.

„My musimy zagrać lepiej, niż ostatnio. Patrzę w przyszłość z optymizmem, tak samo jak cały zespół. Słabszy mecz nie wybije nas z rytmu. Pracujemy dalej, wiemy, co mamy zrobić i głęboko wierzę, ze w niedzielę komplet punktów zostanie w Chorzowie„ – podsumował Andrzej Szłapa.

Przypominamy, że w tym sezonie internetowe transmisje z meczów STATSCORE Futsal Ekstraklasy są dostępne na wp.pilot