Powrót

W niedzielę bardzo ważny mecz w Chojnicach

Przed naszą drużyną arcyważny mecz FOGO Futsal Ekstraklasy. W 21. kolejce zagramy na wyjeździe z Red Devils Chojnice. Wystarczy spojrzeć na tabelę – tutaj– by zrozumieć, o co toczy się walka.

Pierwsze spotkanie w Chorzowie wygraliśmy z „Diabłami” 6:3 po golach Mariusza Segeta (dwa) oraz Łukasza Biela, Przemysława Dewuckiego, Macieja Mizgajskiego i samobóju,

W poprzedniej kolejce nasz zespół zremisował u siebie z BSF ABJ Bochnia 1:1 (gol Segeta), a chojniczanie we własnej hali ulegli bielskiemu Rekordowi 1:5.

„Czeka nas ważny mecz o przysłowiowe sześć punktów. Oczywiście lepiej jechać gdy poprzedniego się nie przegrało, ale w naszej sytuacji punkt niedużo zmienił, choć może być ważny w walce o utrzymanie. Nie można popadać euforię.  Teraz trzeba potwierdzić, że nasza forma jest troszkę lepsza” – stwierdził Mariusz Seget, który wrócił na boisko po wyleczeniu kontuzji.

Podkreślił, że w Chojnicach naszą drużynę czeka mecz „ciężki gatunkowo”.

„Nikt nogi nie cofnie, walki, determinacji nie zabraknie. Takie mecze rządzą się swoimi prawami. w tej fazie rozgrywek to dla nas bardzo ważne spotkanie. W przypadku wygranej moglibyśmy lekko odetchnąć  i nie grać już pod taką presją, która powoduje, że nie wszystko wychodzi na boisku, Ale my sami zgotowaliśmy sobie taki los. Trzeba wyjść, dać z siebie wszystko i – mam nadzieję – przywieźć w niedzielę trzy punkty do Chorzowa” – zakończył nasz zawodnik.

Transmisja z niedzielnego meczu – początek o godz. 18.00 – będzie dostępna na pilot.wp.pl