Nieudana inauguracja w Pniewach

CLEAREX Chorzów przegrał na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 0:6 (0:3) w niedzielnym wyjazdowym meczu 1. kolejki ekstraklasy. Bramki: Mateusz Kostecki (8, 17 – przedłużony karny), Łukasz Frajtag (19 – przedłużony karny, 30), Adrian Skrzypek (22), Piotr Błaszyk (40).

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Patryk Puzio – Krzysztof Salisz, Mikołaj Zastawnik, Wadim Iwanow, Tomasz Golly – Maciej Mizgajski, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak, Mariusz Seget oraz Robert Świtoń.

Właściwie  wyniki jest najlepszym podsumowaniem tego spotkania, które nam całkowicie nie wyszło. W pierwszej połowie wypracowaliśmy za  mało sytuacji bramkowych , by myśleć o dobrym wyniku. Oprócz tego pozwoliliśmy gospodarzom objąć prowadzenie, potem złapaliśmy przed przerwą dwa niepotrzebne faule dające rywalom przedłużone rzuty karne, zamienione na gole.

Po zmianie stron zła pasa trwała, bo już po trzech minutach było 0:3. Za łatwo pniewianie przedostawali się pod nasza bramkę. W 29. minucie lotnym golkiperem został Wadim Iwanow, a rywale z daleka wpakowali piłkę do naszej pustej bramki.

Próbowaliśmy do końca, koszulkę bramkarską włożył Mikołaj Zastawnik . Dwie minuty przed końcem Maciej Mizgajski nie wykorzystał przedłużonego karnego, a gospodarze jeszcze zdążyli 30 sekund przed syreną podwyższyć wynik.

Za dwa tygodnie w drugiej kolejce podejmiemy Red Devils Chojnice.