Nieznaczna porażka z Gattą

CLEAREX Chorzów przegrał u siebie z Gattą Active Zduńska Wola 2:3 (2:1) w sobotnim meczu 16 kolejki ekstraklasy. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wadim Iwanow (11), Maciej Mizgajski (20); dla gości: Michał Marciniak (18, 29), Daniel Krawczyk (38)

CLEAREX: – Rafał Krzyśka – Tomasz Golly, Mikołaj Zastawnik, Wadim Iwanow, Szymon Łuszczek – Piotr Łopuch, Sebastian Leszczak, Maciej Mizgajski, Robert Gładczak oraz Mariusz Seget, Adam Wędzony, Robert Świtoń i Mateusz Omylak.

To miał być zacięty mecz, pełen walki o każdą piłkę i tak też się stało. W pierwszej połowie kilka razy uratował nas od straty gola Rafał Krzyśka i … prowadziliśmy 2:1. Najpierw Wadim Iwanow skutecznie dobił piłkę odbitą od poprzeczki po własnym strzale głową. Potem Gatta wyrównała, i kiedy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do przerwy Maciej Mizgajski skutecznie wykończył piękną, szybką akcję, znów wyprowadzając nas na prowadzenie.

W drugiej połowie po błędzie bramkarza rywali wielką szansę zdobycie trzeciego gola miał Robert Świtoń, ale niestety nic  tego nie wyszło, uderzył minimalnie niecelnie.  A trafili za to z bliska goście. Później sytuacje bramkowe stworzyły oba zespoły. Niestety trafili przyjezdni. My błyskawicznie wprowadziliśmy lotnego bramkarza, którym był Iwanow, jednak niczego to nie zmieniło.

W środę na wyjeździe zmierzymy się z AZS UMCS Lublin w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.