Powrót

Paweł Budniak: bardzo trudno będzie z nami wygrać

„Trenujemy solidnie, intensywnie przygotowujemy się do nadchodzącego sezonu ekstraklasy. Moja aklimatyzacja w zespole przebiegła szybko, znaliśmy się przecież z boiska.Myślę, że nasza drużyna ma duży potencjał i bardzo trudno będzie z nami wygrać” – powiedział Paweł Budniak, jeden z pięciu nowych zawodników w kadrze CLEAREX-u Chorzów.

Reprezentant Polski w poprzednim sezonie wywalczył mistrzostwo kraju z krakowską Wisłą, w naszych barwach zaliczył na razie dwa sparingi i pierwszego gola.

„Ten pierwszy mecz kontrolny z AZS UŚ Katowice miał raczej za zadanie powrót do gry po wakacjach, po pierwszych treningach. Z oczywistych powodów bardzo brakowało zgrania. Dlatego nie ma co przywiązywać wagi do wyniku. Z mocnym Rekordem zagraliśmy już dużo lepsze spotkanie. Przegraliśmy minimalnie, po błędzie, ale pokazaliśmy, że potrafimy dobrze grać, że zespół ma duży potencjał i że na 20-lecie klubu powalczymy na pewno o wysokie cele” – zauważył Budniak.

Zawodnik ma za sobą występy na trawiastych boiskach, ale – jak sam przyznał – nie żałuje decyzji postawienia na futsal.

„Do inauguracji sezonu ligowego nie zostało zbyt wiele czasu, mamy jeszcze sporo do zrobienia. Jest kwestia zgrania się, wzajemnego zrozumienia na boisku, dobrego poznania, ustawienia poszczególnych czwórek, formacji. Im szybciej to się stanie, tym lepiej. Dlatego tak ważne są sparingi” – podkreślił nasz nowy zawodnik.

Być może nie wszyscy wiedzą, że jako junior był graczem hiszpańskiego „trawiastego” Murcia Deportivo CF.

„W Hiszpanii jest inne podejście do szkolenia młodych zawodników, bardziej zindywidualizowane. Na zajęcia przychodziło 3 – 4 trenerów, każdy z nich obserwował piłkarzy zwracając uwagę na inne szczegóły. Mniej było biegania, więcej kontaktu z piłką. To jest tak, że jeśli ktoś nie jest sprinterem, to szybkiego biegania się go nie nauczy. Ale dobrego ustawiania się na boisku, przesuwania za akcją – już tak. Sporo z tego, co tam zobaczyłem, staram się wykorzystywać” – zaznaczył piłkarz CLEAREX-u.