Pewna wygrana Wieliczką

CLEAREX Chorzów pokonał w sparingu beniaminka ekstraklasy MKF Solne Miasto Wieliczka 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Bramki: Robert Świtoń (10,32), Mikołaj Zastawnik (23), Tomasz Golly (39), Mecz trwał 3 x 15 minut z zatrzymywanym czasem.

CLEAREX: Krystian Brzenk, Paweł Pstrusiński, Damian Purolczak, Patryk Puzio – Robert Świtoń, Tomasz Lutecki, Kamil Kmiecik, Piotr Łopuch – Bartosz Siadul, Mikołąj Zastawnik, Daniel Wojtyna, Tomasz Golly oraz Robert Gładczak, Mariusz Seget, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak.

Nasi piłkarze zagrali w piątek dobry, szybki mecz. Pokazali kilka ciekawych rozwiązań, m.in. przy stałych fragmentach, czy wznowieniach gry przez bramkarzy. Goli mogło paść więcej, bo podopieczni trenera Marcina Waniczka stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji. Oddali mnóstwo strzałów na bramkę rywali, grali pressingiem, przeszkazdali gościom już na ich połowie.

W 10. minucie otworzył wynik Robert Świtoń. Mikołajowi Zastawnikowi nie udało się na początku wygrać pojedynku sam na sam, w drugiej części trafił w słupek. Ale w międzyczasie wykorzystał długie podanie Pawła Pstrusińskiego, minął rywala i z bliska nie dał szans bramkarzowi gości.

Trzecią „tercję” zaczęliśmy od akcji Kamila Kmiecika z Robertem Świtoniem, zakończonej uderzeniem do „pustaka” . Wynik ustalił Tomasz Golly.

Zagraliśmy „na zero z tyłu”, co też jest ważne. Nie dopuszczaliśmy rywali do zbyt wielu sytuacji, bramkarze też stanęli na wysokości zadania. I efektem było przekonujące zwycięstwo.

Za tydzień podejmiemy w kolejnym sparingu zespół ligi krakowskiej Drem Team Lex Słomniki.