Powrót

W piątek kończymy sezon

CLEAREX Chorzów piątkowym meczem u siebie z FC Toruń zakończy sezon. Wynik tego pojedynku będzie miał wpływ na kolejność w grupie mistrzowskiej na pozycjach „niemedalowych” . Torunianie bowiem tydzień wcześniej zapewnili sobie brązowy medal remisując z Piastem w Gliwicach 2:2. Aktualna tabela i program kolejki znajdują się w zakładce „rozgrywki”. My ma za sobą porażkę z bielskim Rekordem. Z zespołem z Torunia zmierzymy się oczywiście trzeci raz w sezonie ligowym. Grudniowy pojedynek na wyjeździe przegraliśmy 2:4 (Tomasz Lutecki i gol samobójczy); w kwietniu w Chorzowie na zakończenie zasadniczej części rozgrywek pokonaliśmy FC 3:1 po golach Piotra Łopucha, Tomasz Luteckiego i Mikołaja Zastawnika.

Jasne jest, że niezależnie od stawki, zawsze każdy zespół chce skończyć sezon wygraną. I tak też będzie z pewno w piątek. Nie ma też chyba sensu jakoś dodatkowo zachęcać kibiców do przyjścia do hali. Oczywiście trzeba być na tym meczu.

Kończymy ciekawy sezon. Warto sobie przypomnieć, że rok wcześniej w barażach broniliśmy się przed spadkiem. A teraz? Mamy Puchar Polski i martwimy się tylko miejscem, jakie zajmiemy na finiszu w grupie mistrzowskiej. To jednak nieco inna sytuacja:)