Powrót

Przed pierwszym domowym meczem. Ruch podejmuje Piasta

To już dziś! W środę o 18:00 Ruch Chorzów Futsal rozegra historyczny, pierwszy mecz o punkty w naszym mieście. W hali MORiS podejmiemy Piasta Gliwice, niedawnego mistrza Polski.

– Wierzę, że hala się wypełni. Jeśli będzie 800-900 osób – będę szczęśliwy. Patrząc na samą kwestię sportową, trudno, by nie było pewnych obaw. W niedzielę zagraliśmy dobry, ale przegrany niestety mecz w Wilanowie, a teraz przed nami konfrontacja z czołową drużyną Fogo Futsal Ekstraklasy, uczestnikiem europejskich pucharów, który w pierwszej tegorocznej kolejce wygrał z Widzewem 6:0, pokazując klasę. Liczę na charakter naszych zawodników, walkę do końca i to, że przy wsparciu kibiców wynik będzie sprawą otwartą – mówi Wojciech Dobrzyński, prezes Ruchu Chorzów Futsal.

Nasz zespół po pierwszej kolejce rundy rewanżowej zajmuje przedostatnie, 15. miejsce z dorobkiem 6 punktów. Piast jest trzeci, mając na koncie 41 „oczek”. W rundzie jesiennej w Gliwicach górą – 6:0 – byli rywale.

Początek środowego spotkania o 18:00. Wejście dla kibiców będzie otwarte godzinę wcześniej. Informacje organizacyjne znajdziecie TUTAJ.

Po środowej kolejce w Fogo Futsal Ekstraklasie nastąpi krótka przerwa. W weekend nas zespół zagra w Laskowicach mecz Pucharu Polski. W sobotę i niedzielę zmagania na parkiecie wznowi też drużyna rezerw w III lidze.