Powrót

Piotr Ćwielong piłkarzem Clearex-u Chorzów

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Clearex-u Chorzów został Piotr Ćwielong. Po raz pierwszy w naszych barwach będzie można go zobaczyć podczas niedzielnego meczu FOGO Futsal Ekstraklasy z Red Dragons Pniewy w hali przy ul. Dąbrowskiego 113.

Właściwie  można byłoby poprzestać na tej informacji, bo przecież tego piłkarza nie trzeba przedstawiać, szczególnie w Chorzowie:)

Przypomnijmy jednak,  że Ćwielong grał w przeszłości   w Ruchu Chorzów. W barwach krakowskiej Wisły zdobył dwa tytuły mistrza Polski  (na dużym boisku), trzeci dołożył ze Śląskiem Wrocław. Występował również m.in. w niemieckim VfL Bochum, a jego ostatnim „trawiastym” klubem był  LKS Goczałkowice-Zdrój, zarządzany przez byłego gracza reprezentacji Polski i Borussii Dortmund  Łukasza Piszczka.

„Z futsalem zawsze miałem coś wspólnego, wychowałem się w hali. Czasem, jako młodzi chłopcy, grywaliśmy sparingi z tym wielkim Clearexem. Teraz inicjatywa wyszła od prezesa Zdzisława Wolnego, z którym znamy się od wielu lat. Nie wiedziałem, czy nadaję się żeby grać w ekstraklasie, ale po treningach stwierdziliśmy, że w miarę możliwości będą chciał pomóc, a – co najważniejsze – nie przeszkadzać. Śledzę rozgrywki, wiem, że sytuacja w tabeli nie jest za ciekawa” – powiedział  piłkarz, który kontakt z halową odmianą futbolu utrzymywał dzięki występom w ekipie Mateco (Chorzowska Liga Futsalu).

Przyznał, że w hali gra się inaczej, niż na dużym boisku.

„Futsal opiera się na technice i przygotowaniu motorycznym. Zawsze się w tych elementach odnajdywałem i myślę, że nie powinno być źle.  W niedzielę czeka mnie ponowny debiut w Chorzowie, tym razem w hali. Na trawiastym boisku coś osiągnąłem, ale zdaję sobie sprawę, że koledzy z szatni mają na pewno większe futsalowe doświadczenie. Pewne pytania się nasuwają, ale jestem przekonany, że sobie poradzę” – zakończył Piotr Ćwielong, mający na koncie występ w reprezentacji Polski prowadzonej przez Adama Nawałkę.