Powrót

Podejmujemy Piasta

W niedzielnym meczu 9. kolejki ekstraklasy CLEAREX Chorzów podejmie Piasta Gliwice.  Goście zajmują trzecie miejsce w tabeli (15 punktów). Nasz zespół z 11 punktami jest na razie siódmy. Na ile niedzielne spotkanie zmieni układ sił będzie się można przekonać w hali przy ul. Dąbrowskiego 113  lub przed monitorem komputera oglądając transmisję przygotowana przez Comtv. Początek emocji o godz.18.00.

W poprzedniej kolejce naszym piłkarzom nie udało się przedłużyć serii wygranych do trzech. Ulegliśmy w Zduńskiej Woli 2:3. Piast w Katowicach pokonał miejscowy AZS UŚ 5:0.

Będzie to nasze pierwsze ligowe starcie z Piastem, który jest formalnie beniaminkiem pod tym szyldem, bo powstał latem z połączenia dwóch ekstraklasowych gliwickich drużyn. Ale występują w tej wspólnej ekipie ograni w lidze zawodnicy.  Piast w tym sezonie przegrał tylko raz, na inaugurację z AZS UG Gdańsk 1:3.

CLEAREX z gdańszczanami wygrał 4:1. W okresie przygotowawczym zmierzyliśmy się z Piastem w Chorzowie, tyle, że w innej hali. I wygraliśmy ten sierpniowy mecz 8:1, a mogło być dużo wyżej.

Oczywiście nie można z tych wyników niczego wnioskować przed niedzielnym spotkaniem, chociaż z pewnością powtórzenie dyspozycji naszych piłkarzy z gry kontrolnej będzie mile widziane.