Powrót

Poniedziałkowy wypad do Bielska-Białej

Nasz poniedziałkowy, wyjazdowy mecz z bielskim Rekordem zakończy 16 kolejkę ekstraklasy.Rekord jest liderem tabeli (więcej w zakładce „rozgrywki”), nie doznał jeszcze ligowej porażki w tym sezonie. Październikowy mecz w Chorzowie przegraliśmy z bielszczanami 0:9.

Podczas dwutygodniowej przerwy dla reprezentacji oba  zespoły wywalczyły na wyjazdach awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Rekord pokonał AZS UMCS Lublin 8:4, CLEAREX wygrał z OSiRem Berland Komprachcice 3:0. W tym pojedynku w roli szkoleniowca naszej drużyny zadebiutował Mirosław Miozga, teraz czeka go przetarcie ekstrakalsowe.

Nie ma co ukrywać, że statystyka przed poniedziałkowym starciem nie jest po naszej stronie. Warto jednak przypomnieć, że nasz najbliższy rywal miewał  już w tym sezonie słabsze dni. Bielszczanie zremisowali z AZS Uniwersytet Gdański 4:4, z FC Toruń 3:3, a z Red Dragons Pniewy wygrali zaledwie 1:0. Co oczywiście nie zmienia faktu, że pozostają faworytem meczu.

W poniedziałek staną naprzeciwko siebie zespoły prowadzone przez byłych znakomitych graczy CLEAREX-U Chorzów. Na naszej ławce zasiądą Mirosław Miozga i Tomasz Ulfik, u rywali – Andrzej Szłapa.

Transmisję przeprowadzi telewizja Sport Klub. Początek o godz.20.00. Przed 22.00 będzie wiadomo, jak poszło naszym piłkarzom. Zalecane jest trzymanie do tego czasu kciuków.