Porażka po karnych

Po niezwykle zaciętym, emocjonującym meczu CLEAREX Chorzów przegrał po rzutach karnych z Red Devils Chojnice w półfinale Pucharu Polski. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Robert Gładczak (12,39,40-przedłużony karny) oraz Mariusz Seget (34). Mecz skończył się remisem 4:4 (1:1), dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia w karnych było 1:3.

CLEAREX: Damian Purolczak, Tomasz Ulfik – Robert Gładczak, Tomasz Golly, Mariusz Seget, Paweł Budniak oraz Krzysztof Salisz, Mateusz Omylak, Szymon Łuszczek, Dawid Pasierbek, Mikołaj Zastawnik, Bartosz Siadul.

Mecz został rozegrany w Zduńskiej Woli, która jest gospodarzem Final Four. Zabrakło w naszym składzie pauzującego za kartki Daniela Wojtyny, wrócił za to zespołu po kontuzji Mikołaj Zastawnik.

To był bardzo fajny dla kibiców pojedynek. Przegrywaliśmy w nim, odrabialiśmy straty. Wracaliśmy do gry i znów traciliśmy gole. Mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych – zwłaszcza po przerwie. Wystarczy powiedzieć,że dwa razy bramkarza rywali uratował słupek. Kiedy w 36. minucie przegrywaliśmy 2:4, chyba niewielu widzów wierzyło, że to nie koniec emocji. To był dopiero początek. Lotnym bramkarzem został Robert Gładczak i zdobył kontaktowego gola. A w ostatniej minucie wyrównał skutecznie egzekwując przedłużony rzut karny i doprowadzając do dogrywki. Do rozstrzygnięcia konieczna była seria rzutów karnych. Niestety ją przegraliśmy, z naszej strony trafił Paweł Budniak.

Niewątpliwie wykonaliśmy kawał dobrej roboty dla promocji futsalu. Potwierdziliśmy, że na mecze z udziałem CLEAREX-u warto przychodzić. To spotkanie było takie, jak cały sezon w naszym wykonaniu – dużo ciekawych akcji, mnóstwo podbramkowych sytuacji i … niezadowalający wynik.

Za tydzień zaczynamy barażową batalię o pozostanie w ekstraklasie.