Porażka w Zduńskiej Woli

Mocno osłabiony CLEAREX Chorzów przegrał na wyjeździe z Gattą Active Zduńska Wola 3:5 (0:1) w sobotnim meczu 5 kolejki ekstraklasy. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Maciej Mizgajski  (30), Tomasz Golly (38), Szymon Łuszczek (40).

CLEAREX: Patryk Puzio – Maciej Mizgajski, Tomasz Lutecki, Robert Gładczak, Tomasz Golly – Szymon Łuszczek, Karol Zdunek, Mateusz Omylak, Mariusz Seget.

Z przyczyn zdrowotnych zabrakło w naszej drużynie Mikołaja Zastawnika, Wadima Iwanowa, Roberta Świtonia i Piotra Łopucha. Czyli bardzo dobrej, ligowej czwórki. W autokarze wiozącym zespół do Zduńskiej Woli znalazł  się za to Krzysztof Krzywoń. Absolutny debiutant, który trenował z zespołem trenera Mirosława Miozgi latem, brał też udział w sparingach podczas okresu przygotowawczego. Teraz oficjalnie dołączył do ekipy CLEAREX-u,  został wpisany do protokołu meczowego, chociaż jeszcze na boisku się nie pojawił.

Biorąc pod uwagę wszystkie pechowe zrządzenia losu tej jesieni, trudno było się spodziewać fajerwerków z naszej strony w hali Gatty. Nawet w pełnym zestawieniu nie grało się tam nigdy łatwo. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1, chociaż mieliśmy kilka dobrych okazji bramkowych, m.in. Tomasza Golly i mogliśmy nawet prowadzić.  Niestety bramkarz gospodarzy zdołał zatrzymać te strzały.

W 30 minucie wyrównał z bliska Maciej Mizgajski. Niestety potem straciliśmy w ciągu siedmiu minut koncentrację i cztery bramki. Właściwie losy spotkania zostały rozstrzygnięte. W końcówce lotnym bramkarzem został Mateusz Omylak, a do siatki gospodarzy trafili jeszcze Tomasz Golly i Szymon Łuszczek, poprawiając w ten sposób znacząco wynik.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał nasz młody, 17-golkiper Patryk Puzio. Generalnie zresztą cały zespół zaprezentował się korzystnie.. Prawdopodobnie przed meczem niewielu na nas stawiało w obecnej sytuacji kadrowej. Tymczasem zabrakło naprawdę niewiele, by wywieźć z hali w Zdunskiej Woli dużo lepszy rezultat.

Za tydzień w niedzielę podejmiemy Piasta Gliwice. I niezależnie od tego, w jakim składzie zagramy, musimy być skuteczniejsi.