Powrót

Prezes o zmianach kadrowych: zawsze chcemy mieć lepszy zespół

Jak co roku, po zakończeniu sezonu, w naszym klubie rozpoczęły się personalne przetasowania przed kolejnymi rozgrywkami. „Zawsze chcemy zbudować zespół lepszy, niż poprzednio. To normalny proces. Ostatnie dwa sezony były w naszym wykonaniu niezłe. Zespół zrobił postępy, ale to nie znaczy, że jesteśmy usatysfakcjonowani, bo przecież medal nam uciekł sprzed nosa w ostatniej chwili” – powiedział prezes CLEAREX-u Chorzów Andrzej Leszczyński.

Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie sezonu nowe kontrakty podpisali Mikołaj Zastawnik i Wadim Iwanow. Na pewno po wakacjach w barwach naszego zespołu zobaczymy trójkę zawodników, która dołączyła do ekipy jesienią – czyli bramkarza Rafała  Krzyśkę, Sebastiana Leszczaka i Adama Wędzonego.

„Chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że ci gracze sporo wnieśli do zespołu i ich pozyskanie było dobrym posunięciem. Już w czerwcu po dwuletniej przerwie wrócił do nas Krzysztof Salisz  i to pewnie nie koniec zmian w tym kierunku” – dodał prezes.

CLEAREX rozstał się z Mateuszem Omylakiem, Robertem Gładczakiem i Piotrem Łopuchem.

„Powody były różne. Mateusz postanowił – przynajmniej na jakiś czas – zawiesić buty na kołku i musieliśmy tę decyzję uszanować. Robert bardzo nam pomógł w ostatnich dwóch sezonach, jednak doszliśmy do wniosku, że ta współpraca się wyczerpała, natomiast z Piotrem nie osiągnęliśmy porozumienia w kwestii nowej umowy” – wyjaśnił Andrzej Leszczyński.

Zmiany objęły też sztab szkoleniowy, w którym nie będzie już Jakuba Lubasa, pracującego z nami przez ostatni rok.

O kolejnych decyzjach personalnych, będziemy, jak zwykle, sukcesywnie informowali na naszej stronie.