Profesorska gra CLEAREX-u: jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski

CLEAREX Chorzów awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W środę nasi piłkarze pokonali na wyjeździe FC Toruń 5:2 (1:1). Bramki dla CLEAREX-u: Tomasz Golly (26, 34), Maciej Mizgajski (13, rzut wolny), Adam Wędzony (27), Krzysztof Salisz (35); dla gospodarzy: Mateusz Waszak (1), Remigiusz Spychalski (40).

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Miłosz Burza – Maciej Mizgajski, Adam Wędzony, Mariusz Seget, Sebastian Leszczak – Szymon Łuszczek, Wadim Iwanow, Mikołąj Zastawnik, Tomasz Golly oraz Krzysztof Salisz i Robert Świtoń.

Zaczęłismy to spotkanie niedobrze. Już w pierwszej minucie błąd w defensywie umożliwił gospodarzom wyjście na prowadzenie. Potem jeszcze Rafał Krzyśka „wyjął” piłkę rywalom parę razy i do głosy doszedł CLEAREX,

W 13 minucie Maciej Mizgajski odpalił „petardę” z rzutu wolnego i było 1:1 do przerwy.

W drugiej części nasi przeprowadzili kilka rewelacyjnych kontr. Najpierw po dograniu Sebastiana Leszczaka pod poprzeczkę trafił Tomasz Golly, potem Adam Wędzony „urwał” się rywalom lewą stroną i technicznym strzałem zmusił do kapitulacji toruńskiego golkipera, następnie Golly znów wykorzystał dogranie Leszczaka, a podsumował wszystko Krzysztof Salisz po podaniu Wędzonego.

Gospodarze w ostatniej minucie zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale to nie miało już żadnego znaczenia. Wygraliśmy i awansowaliśmy do ćwierćfinału.