Powrót

Przedświąteczny mecz w Warszawie

 

W Wielką Sobotę Clearex Chorzów zagra na wyjeździe z warszawską Legią w meczu 27. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl. Początek spotkania o godz. 17.00. 

W poprzedniej kolejce nasz zespół przegrał w Chorzowie z Piastem Gliwice 0:9, legioniści u siebie pokonali Dremana Opole Komprachcice 9:5.

Listopadowe starcie ze stołeczną drużyną w naszej hali skończyło się porażką Clearex-u 3:5. Dwa gole zdobył wtedy dla gospodarzy Sebastian Brocki, trzeciego dołożył Paweł Barański.

Aktualna tabela wygląda tak 

W zeszłym sezonie było lepiej. U siebie wygraliśmy 2:1 (Przemysław Dewucki i Mariusz Seget), w Warszawie był remis 4:4 ( Bartłomiej Sitko, Przemysław Dewucki, Michał Dubiel, Mykyta Możejko).

„Na takie mecze się czeka. O stawkę, o Puchar Polski, mistrzostwo, medale, czy utrzymanie. Coś o tym wiem. Nie możemy tego spotkania przegrać, bo to mocno skomplikowałoby naszą sytuację. A jaka ona jest, każdy widzi, patrząc na tabelę” – powiedział trener naszej drużyny Rafał Krzyśka.

Przyznał, że mimo wielu problemów, pecha prześladującego zespół w tej rudzie, liczy na radosne święta po sobotnim starciu.

„Zwykle mecze +telewizyjne+ dobrze nam wychodziły mam więc nadzieję, że tak też będzie teraz” – zakończył,