Przegrany sparing z Rekordem

CLEAREX Chorzów przegrał na wyjeździe z Rekordem Bielsko – Biała 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) w swoim drugim przedsezonowym sparingu. Mecz trwał 3 x

20 minut bez zatrzymywania czasu.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Rabczak (22) i Paweł Budniak(32)

CLEAREX: Kamil Dworzecki, Patryk Hejlman, Damian Purolczak – Tomasz Rabczak, Tomasz Golly, Daniel Wojtyna, Krzysztof Salisz – Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Bartosz Siadul, Paweł Budniak – Mirosław Miozga, Mariusz Seget, Michał Tkacz, Mateusz Omylak – Dawid Pasierbek.

Był to solidny, męski mecz, kości trzeszczały, co chwilę dochodziło do sytuacji podbramkowych, zawodnicy obu drużyn sprawdzili wytrzymałość słupków i poprzeczek.

Bielszczanie objęli prowadzenie w 12. minucie po rzucie wolnym. Potem mieliśmy kilka dobrych sytuacji, ale i gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Pierwsza tercja skończyła się wynikiem 1:0. Tuż po wznowieniu gry chwila nieuwagi w obronie kosztowała nas stratę drugiego gola. Szybko na szczęście kontaktową bramkę zdobył Tomasz Rabczak. Potem Paweł Budniak technicznym uderzeniem z własnej połowy doprowadził do wyrównania.

O wszystkim decydowała ostatnia część. Mogła się skończyć różnie, bowiem gorąco było pod obiema bramkami. Niestety prosta strata piłki na własnej połowie pozwoliła rywalom pięć minut przed końcem na zdobycie trzeciej bramki. W końcówce wycofaliśmy bramkarza, lotnym został Budniak, ale na odwrócenie losów spotkania czasu zabrakło.