Przekonująca wygrana w Gdańsku

CLEAREX Chorzów pewnie pokonał na wyjeździe AZS Uniwersytet Gdański 5:1 (1:1). Dwa gole dla naszego zespołu zdobył Sebastian Leszczak (11,30), dwa razy trafił też Mikołaj Zastawnik (36,40), a piątą bramkę gospodarze strzelili sobie sami – Wojciech Pawicki po uderzeniu Leszczaka (37). Autorem honorowego gola dla AZS był Maciej Osłowski (10).

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Patryk Puzio – Tomasz Golly, Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Wadim Iwanow oraz Robert Gładczak, Sebastian Leszczak, Piotr Łopuch, Maciej Mizgajski, Mariusz Seget, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Mateusz Omylak.

Potwierdziło się w niedzielny wieczór, że nadmorski klimat nam „leży”, chociaż pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Pozwoliliśmy gospodarzom na zbyt wiele i w efekcie przegrywaliśmy w 10 minucie. Szybko wyrównał znajdujący się w doskonałej dyspozycji strzeleckiej Sebastian Leszczak. Po przerwie trzeba było trochę poczekać, ale wyprowadził nas na prowadzenie, a rywale zaczęli się gubić przy naszej przewadze w posiadaniu piłki.

Końcówka należała już decydowanie do CLEAREX-u. W 37 minucie Mikołaj Zastawnik założył „siatę” bramkarzowi gdańszczan i prowadziliśmy 3:1. Po chwili gospodarze wycofali bramkarza. Niewiele im to pomogło, bo zaraz potem Leszczak zmusił zawodnika AZS do skierowania piłki do własnej siatki, a na koniec Zastawnik ośmieszył rywali wjeżdżając niemal do bramki przeciwnika.

W następnym meczu ligowym podejmiemy w sobotę o godz. 18.00 Gattę Acive Zduńska Wola.