Przekonujące zwycięstwo, debiut Rotuskiego

CLEAREX Chorzów w przekonujący sposób wygrał sobotni mecz z GI Malepszy futsal Leszno. 4:0 W ekstraklasie zadebiutował Robert Rotuski z naszej drużyny U 18. Decydujące dla końcowego wyniku okazało się 57 sekund pierwszej polowy. W tym czasie nasz zespół strzelił  trzy gole i było właściwie po wszystkim. Po 14. kolejkach jesteśmy wiceliderem.

Od początku spotkania to nasi piłkarze dyktowali warunki gry, chociaż długo nie mogli znaleźć recepty na bramkarza gości, który obronił kilka groźnych uderzeń. Wreszcie, w 12 minucie Szymon Łuszczek przejął piłkę na połowie rywala, dograł do Romana Wachuły i prowadziliśmy. Za chwilę kapitalną akcję zespołu zakończył z bliska Adam Wędzony. Trener przyjezdnych wziął „czas”  i … zarazi było 3:0, po niezwykle precyzyjnym strzale Sebastiana Leszczaka w okienko.

Przeciwnicy ruszyli do przodu i mieliśmy sporo szczęścia, bo dwukrotnie trafili w słupek. Potem przed przerwą  jeszcze Rafał Krzyśka obronił w sytuacji sam na sam, Wachuła kropnął w poprzeczkę.

Zespół z Leszna po zmianie stron próbował odrobić straty. Nic z tego nie wyszło, a w 29. minucie Leszczak  zakończył swój rajd przez pół boiska sprytnym strzałem i podwyższył prowadzenie.

W ostatnich minutach zadebiutował w Futsal Ekstraklasie Robert Rotuski. Parę jego akcji słusznie zostało nagrodzonych oklaskami. Był też moment nerwowy, kiedy nie zrozumiał się z Mateuszem Bednarczykiem i z autu zagrał w słupek naszej bramki. Publika jęknęła, niepotrzebnie, bo najwyżej były rzut rożny.

Dobry w naszym wykonaniu mecz zakończył trafieniem w słupek Mikołaj Zastawnik i można było zacząć myśleć o przyszłotygodniowym, wyjazdowym starciem z Piastem Gliwice