Powrót

Przemysław Dewucki: lekko na pewno nie będzie

Clearex Chorzów podejmie w sobotę Legię Warszawa w sobotnim meczu 12. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Początek rywalizacji w hali MORIS-u przy ul. Dąbrowskiego 113 o godz. 19.00. „Lekko na pewno nie będzie” – uważa Przemysław Dewucki.

Legioniści zamykają tabelę. Zdobyli dotychczas dwa punkty, jako jedyni nie wygrali jeszcze tym sezonie ligowym meczu. Nasz zespół z 9 punktami zajmuje 11 miejsce.

W poprzednim sezonie u siebie pokonaliśmy zespół ze stolicy 2:1 (gole Przemysława Dewuckiego i Mariusza Segeta), a na wyjeździe był remis 4:4 (Bartłomiej Sitko, Przemysław Dewucki, Michał Dubiel, Mykyta Możejko).

Nasza drużyna w 11 kolejce przegrał w Gliwicach z Piastem 2:5, a Legia w Opolu z Dremanem 3:6.

„Lekko nie będzie na pewno. Rywale są na ostatni miejscu ,  wiadomo, że czekają  na przerwanie passy złej, i wejście na zwycięską ścieżkę. Dlatego spodziewajmy się trudnego spotkania” – dodał Dewucki.

Przyznał, że patrząc tylko na tabelę – TUTAJ  – za faworyta sobotniego starcia można uznać Clearex.

„My w ostatnich meczach prezentujemy się dobrze i bardzo dobrze. Legia notuje też dobre występy, jednak brakuje jej szczęścia. My też byliśmy w takiej sytuacji na początku sezonu, aż w końcu udało się z tego wyjść i zaczęliśmy zdobywać punkty. I na to pewnie liczą też teraz nasi pracownicy” – ocenił.

Podkreślił, że naszym zawodnikom przydała się dłuższa przerwa po meczu z Gliwicach.

„Przede wszystkim odpoczęliśmy, bo tamto spotkanie było bardzo trudne od strony fizycznej. Można powiedzieć, że Piasta nas zmęczył. Mieliśmy trochę wolnego, potem intensywne treningi i już nie możemy się doczekać sobotniego starcia.  W końcu po to się trenuje, żeby grać” – podsumował Dewucki.

Serdecznie zapraszamy do hali. Bilety są dostępne w internecie  – KUPBILET i w kasie hali przed meczem.

Transmisja będzie dostępna na Pilot WP