Powrót

Przed meczem z LSSS Lębork: punktów potrzebujemy jak tlenu

„Potrzebujemy punktów jak tlenu i oczywiście liczymy na komplet w sobotę” – powiedział piłkarz naszej drużyny Przemysław Dewucki przed sobotnim meczem z LSSS Lębork w 21. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Początek  spotkania w hali chorzowskiego MORiS-u o  godz. 16.00

Październikowe starcie w Lęborku skończyło się remisem 3:3.

Gdybyśmy zagrali ciut skuteczniej – wygralibyśmy wyraźnie. A tak, remis uratował  Przemysław Dewucki niewiarygodnym uderzeniem w okienko 35 sekund przed końcem. Wcześniej drogę do bramki LSSS znaleźli Szymon Łuszczek i Krzysztof Salisz. Gospodarze dwa gole  zdobyli z rzutów karnych – krótkiego i przedłużonego.

„Dużo do zwycięstwa nam nie brakowało. Mieliśmy sporo okazji, by pokonać rywali. Teraz gramy u siebie” – dodał Dewucki, który w niedzielnym meczu w Wilanowie zdobył bramkę kolejki.

„Wolałbym 10 razy strzelić do pustej bramki, zamiast jednej ładnej. Tak się złożyło, że piłka odpowiednio spadła, dobrze ułożyłem stopę i wpadło. Nie celowałem w okienko, chodziło o zdobycie gola – a że był ładny, to fajnie” – zaznaczył.

Nasz zespół, mimo dobrej gry,  wciąż czeka na zwycięstwo w tym roku.

„Trudno powiedzieć, czemu tak jest. Naprawdę gramy dobre mecze.  Niestety, nie wykorzystujemy dogodnych stworzonych sytuacji, czego  jestem  przykładem. Mam dożo okazji, strzałów, a zdobywam jedną bramkę w meczu, albo nie ma żadnej. Lepiej byłoby zagrać brzydko i zwyciężyć, niż grać fajnie i nie punktować” –  ocenił Dewucki.

Aktualna tabela  wygląda  –  TAK

Serdecznie zapraszamy na mecz do hali przy ul. Dąbrowskiego 113. Jak wiadomo, emocje zapewnione.

Transmisja w internecie będzie dostępna – TUTAJ