Remis na koniec serii sparingowej

Clearex Chorzów zremisował we własnej hali z 1-ligową Sośnicą Gliwice 3:3 (2:0) w swoim ostatnim letnim sparingu. Bramki: 1:0 Krzysztof Salisz, 2:0 Krzysztof Salisz (22), 2:1 Dominik Jankowski (28, samobójcza), 2:2 Tomasz Dura (31), 2:3 Kamil Musiał (38), 3:3 Sebastian Brocki (49).

Mecz trwał 2 x 25 minut z zatrzymywanym czasem.

Clearex: Rafał Krzyśka/Mateusz Bednarczyk/Olivier Nadolski – Mykyta Możejko, Bartłomiej Sitko, Szymon Cichy, Mariusz Seget – Szymon Łuszczek, Krzysztof Salisz, Przemysław Dewucki, Sebastian Brocki oraz  Dominik Jankowski,

To był trudny, wyrównany, zacięty mecz. Prowadziliśmy do przerwy 2:0 po trafieniach Krzysztofa Salisz. Potem po przypadkowym zagraniu goście zyskali gola kontaktowego, w 31. minucie wyrównali.

Nasz zespół miał do końca mnóstwo sytuacji bramkowych. W słupki trafiali Szymon Łuszczek, Krzysztof Salisz, Przemysław Dewucki, a  bramkarz Olivier Nadolski – w poprzeczkę,

W 49. minucie przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Brocki, ale bardzo szybko się zrehabilitował, ustalając wynik sprytnym zagraniem piętą.

Za tydzień, w sobotni wieczór, podejmiemy Piasta Gliwice w inauguracyjnej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy