Remisowy sparing z GSF Gliwice

CLEAREX Chorzów zremisował  z 1. ligowym GSF Gliwice 6:6 (4:1) w sparingu rozegranym w piątek w naszej hali. Bramki dla CLEAREX-u: Wadim Iwanow (9,12), Szymon Łuszczek (2), Sebastian Leszczak (30), Tomasz Golly (32), Karol Zdunek (41); dla GSF: Michał Rabiej (17,51), Tomasz Czech (37,49), Jakub Węgiel (44), Dominik Wilk (59). Mecz trwał 2 x 30 minut bez zatrzymywania czasu.

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Michał Potempa – Szymon Łuszczek, Wadim Iwanow, Tomasz Golly, Sebastian Leszczak – Mariusz Seget, Piotr Łopuch, Karol Zdunek, Adam Wędzony oraz Robert Świtoń, Mateusz Omylak, Krzysztof Krzywoń.

W naszym zespole zabrakło trzech piłkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji seniorskiej i mecz z Włochami (Robert Gładczak, Maciej Mizgajski i Mikołaj Zastawnik) i bramkarza Patryka Puzio, który wraz z kadrą U-21 pojechał na towarzyski turniej do węgierskiego Debreczyna.

Zaczęło się od trafienia Wadima Iwanowa w poprzeczkę już w 1 minucie. Potem szybko objęliśmy prowadzenie i wydawało się, że to będzie mecz do jednej bramki. Nie był. Już błąd w kryciu w 17 minucie kosztował nas stratę gola, ale jeszcze przed przerwą Sebastian Leszczak techniczną „podcinką” przelobował bramkarza i było 4:1.

Dwie minuty po wznowieniu gry Tomasz Golly podwyższył po pięknej akcji zespołu, jednak potem było już znacznie gorzej. Goście po kontrze trafili na 5:2, w 41 minucie Karol Zdunek niemal z połowy boiska zaskoczył golkipera gliwiczan, a później… cztery gole z rzędu zdobyli rywale. Pozwoliliśmy im naprawdę na wiele przed nasza bramką, nie kończąc przy okazji kilku własnych, dobrych akcji. A goście skrupulatnie z tego skorzystali i doprowadzili do remisu minutę przed końcem.

W kolejny piątek w Chorzowie podejmiemy w sparingu 2. ligowego Kmicica Częstochowa, a tydzień później grającą na tym samym poziomie Sośnicę Gliwice.