Powrót

Robert Rotuski: poczułem, że jestem częścią drużyny

Jeden z dwójki naszych młodzieżowców Robert Rotuski zdobył w sobotnim meczu z AZS UW Wilanów swoją pierwszą ekstraklasową bramkę.  Dopełnił formalności po podaniu Sebastiana Leszczak, który mógł skończyć akcję sam.

„Naprawdę się nie spodziewałem, że zrobi coś takiego dla mnie. Jestem mu bardzo wdzięczny i podziwiam go za to. Pokazał mi, że jestem częścią drużyny. Sebastian jest klasowym zawodnikiem, na każdym kroku próbuję się na nim wzorować” – powiedział po spotkaniu Rotuski.

Podkreślił, że w poprzedni sezonie uczył się futsalu.

„To był czas, kiedy przenosiłem się z dużego boiska do hali. Na początku kompletnie nie rozumiałem zagrań. Bywało ciężko, ale teraz, po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym  rozumiem taktykę. staram się nawiązywać rywalizację. To jest pierwszy mój sezon z prawdziwego zdarzenia.  Zależy mi, żeby łapać jak najwięcej minut na boisku, dawać z siebie wszystko. Koledzy z drużyny mnie wspierają. Nie ma mowy o jakimś spoczywaniu na laurach. Dziś po prostu dokończyłem akcję, zrobiłem, co mogłem” – podsumował młody gracz CLEAREX-u Chorzów.