Powrót

Ruch i Clearex pogłębiają współpracę

Ruch Chorzów i Clearex Chorzów zawarły umowę o partnerstwie strategicznym. Wspólne plany zakładają, by w niedalekiej przyszłości Clearex – jeden z najbardziej zasłużonych klubów futsalowych w Polsce – grał na ligowych parkietach pod szyldem Ruchu.

– Jestem bardzo zadowolony. Dla nas to bardzo istotna sprawa. Umowa o partnerstwie strategicznym zakłada, że w najbliższej przyszłości nasze stowarzyszenie zmieni nazwę i drużyna będzie grała pod szyldem Ruchu, czyli wielkiej marki w świecie piłki nożnej. Chcemy, aby już wcześniej nasze zespoły startujące w rozgrywkach młodzieżowych różnych kategorii występowały jako Ruch Clearex Chorzów. Chodzi o to, by ta nazwa została zauważona w środowisku futsalowym – mówi Zdzisław Wolny, założyciel i prezes honorowy Clearexu Chorzów.

– Oficjalnie współpracujemy już od dwóch lat. Teraz zacieśniamy nasze relacje. Futsal jest ważnym elementem szkolenia młodych zawodników, także tych występujących na trawie, a sam Clearex to wielka futsalowa marka, z którą chcielibyśmy wejść w świat tej dyscypliny, także na tym profesjonalnym poziomie – mówi Seweryn Siemianowski, prezes zarządu Ruchu.