Powrót

Sebastian Brocki: walczymy do końca

Clearex w sobotę zmierzy się na wyjeździe z GI Malepszy Arth Soft Leszno w ramach 23. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Początek spotkania o godz. 17.00, internetowa transmisja będzie dostępna na pilot.wp.pl.

„Jesteśmy chyba skazywani  przez całą Polskę na spadek i to nas jeszcze bardziej mobilizuje. Zostało osiem kolejek i nic nam nie pozostało, jak walczyć. Trzeba szukać punktów i tyle. Czas rozliczeń nastąpi w maju. Szanse na utrzymanie są duże, bo strata nasza punktowa pozostaje niewielka” – ocenił Sebastian Brocki.

Nie ma co ukrywać, że punkty są naszej drużynie potrzebne jak tlen, a zarazem będzie o nie piekielnie trudno.

Październikowe spotkanie z pniewianami przegraliśmy w Chorzowie 2:5 po trafieniu Szymona Łuszczka i golu samobójczym gości. Aktualna tabela wygląda – tak, co nie może napawać radością.

W rundzie rewanżowej Clearex zdobył na razie 2 punkty w sześciu meczach, nasi sobotni rywale – 10 „oczek”. Krótko mówiąc – faworytem raczej nie będziemy.

„Szkoda punktów potraconych w kilku meczach, z drugiej strony, wygraliśmy na wyjeździe z FC Reiter Toruń (5:1), a w Łodzi pokonaliśmy Widzew, przegrywając już 0:3. Chyba nikt – poza nami – nie wierzył wtedy w to, że wywieziemy stamtąd jakieś punkty” – dodał Brocki.