AKTUALNOŚCI

Powrót

Sezon w ujęciu statystycznym

Na siódmym miejscu zakończył CLEAREX Chorzów sezon ekstraklasy 2014/15. Zdobyliśmy 28 punktów. Bilans to 8 wygranych, 4 remisy i 10 porażek. Stosunek bramek 52-67. Najlepszymi strzelcami zostali Tomasz Rabczak, Tomasz Golly, Daniel Wojtyna, którzy zdobyli po 8 bramek.

Nie ma co ukrywać, że runda wiosenna nie była w naszym wykonaniu najlepsza. Po jesiennej zajmowaliśmy bowiem trzecie miejsce z dorobkiem 19 punktów (6 wygranych, 1 remis, 4 porażki). Bilans bramkowy wynosił w grudniu 28-33.

Niewątpliwie jednak stworzyliśmy kilka niezapomnianych widowisk. Potrafiliśmy odrabiać straty – choćby w meczach z Pogonią Szczecin od 0:2 do 2:2, czy w ostatnim spotkaniu sezonu z Red Devils Chojnice od 0:3 do 4:4.

Kiedy Tomasz Rabczak doprowadził do remisu w pojedynku z Rekordem Bielsko – Biała dwie sekundy przed końcem, wydawało się, że nie da się tego „rekordu” poprawić. I co? Chojniczanom Mirosław Miozga strzelił wyrównującego gola równo w końcowa syreną.

Później się już nie da:)

Na pewno nie można się było na naszych meczach nudzić, czas spędzony w hali przy ul. Dąbrowskiego kibicom płynął szybko. Bo na parkiecie – niezależnie od wyniku końcowego – działo się!

A teraz czas na roztrenowanie.

Strzelcy bramek dla CLEAREX-w sezonie:

Tomasz Golly  8
Tomasz Rabczak   8
Daniel Wojtyna   8
Konrad Podobiński 6
Mirosław Miozga 5
Piotr Łopuch 4
Dawid Pasierbek 4
Krzysztof Salisz 2
Mariusz Seget 2
Michał Tkacz 2
Michał Grecz 1
Mateusz Omylak 1
bramkarz Paweł Pstrusiński 1