Powrót

W sobotę futsalowy klasyk w Chorzowie

W sobotę o 16.00 nasz zespół podejmie Rekord Bielsko – Biała w meczu otwierającym 16. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Transmisję przeprowadzi telewizja SportKlub.

Obie drużyny przystąpią  do tego spotkania po wywalczeniu awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. CLEAREX pokonał na wyjeździe Heiro Rzeszów 8:3, a bielszczanie u siebie wygrali z Orłem Jelcz-Laskowice 4:2. Aktualna ligowa tabela znajduje się tutaj

Historia naszych meczów  z Rekordem jest dłuuuuga i naznaczona wielkimi emocjami.

Pierwsze starcie w tym sezonie  przegraliśmy na wyjeździe 3:6, ale rok temu (25 lutego) u siebie zdobyliśmy komplet punktów. Skończyło się wynikiem 2:0 po trafieniach Mikołaja Zastawnika i Sebastiana Leszczaka.

„Mieliśmy awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Teraz czekamy na  sobotnie prestiżowe spotkanie z niecierpliwością. Fajnie było zrewanżować się Rekordowi  za to, że w naszej hali świętował zdobycie tytułu mistrzowskiego w ostatnim sezonie. Zrobimy wszystko, by wygrać” – powiedział bramkarz CLEAREX-u Rafał Krzyśka.

Podkreślił, że mecze z Rekordem zawsze są dobre i emocjonujące.

„Tak też będzie w sobotę i mam nadzieję, że skończy się takim samym wynikiem, jak niemal rok wcześniej. Byłoby fajnie zatrzymać Rekord, zagrać bez straty gola. Wiemy, że to będzie piekielnie trudne zadanie. Musimy wszyscy dobrze grać w defensywie. W meczach z tym rywalem nigdy nie ma nudy, zawsze dużo się dzieje, jest mnóstwo emocji, nikt nogi nie odstawia. Dlatego warto przyjść w sobotnie popołudnie do naszej hali” – podsumował Rafał  Krzyśka.