W sobotę gramy ostatni tegoroczny mecz u siebie

Clearex Chorzów podejmie Constract Lubawa w sobotnim meczu 14 kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. To będzie ostatnie „domowe” spotkanie naszej drużyny w tym roku, dlatego  tym bardziej zapraszamy do kibicowania w hali przy ul. Dąbrowskiego 113.

„Na pewno czeka nas ciężki mecz, bo przyjedzie rywal z górnej półki. Tyle tylko, że lubawianom nigdy u nas się łatwo nie grało, nie pamiętam, by nas pokonali w Chorzowie” – powiedział kapitan naszej drużyny Szymon Łuszczek.

W ekstraklasie podejmowaliśmy Constract trzy razy – w sezonie 2019/20 był remis 4:4, rok później wygraliśmy 2:1, w kolejnych rozgrywkach doszło do podziału punktów przy wyniku 3:3.

Zespół z Lubawy jest wiceliderem – tabela TUTAJ. W dotychczasowych spotkaniach sezonu nasi sobotni rywale przegrali raz – w trzeciej kolejce w wyjazdowym starciu z FC Reiter Toruń.

Nasz dorobek punktowy jest zdecydowanie mniejszy, ale każdy mecz Clearex-u to potężna dawka emocji. Wystarczy wspomnieć ostatni mecz z AZS UŚ Katowice. Przegrywaliśmy do przerwy 0:2, wygraliśmy na wyjeździe 4:2.

„W Katowicach zagraliśmy dwie różne połowy – fatalną i bardzo dobrą. Jeśli chcemy osiągnąć korzystny  wynik w sobotę, musimy zagrać tak, jak po przerwie z AZS UŚ” – podsumował Łuszczek.

Najbardziej pamiętną batalię z Constractem stoczyliśmy w finale Pucharu Polski sezonu 2019/20.

W Chorzowie Clearex wygrał 2:1, w rewanżu lepsi byli gospodarze. Zwyciężyli 5:3 po golu Tomasza Kriezela na sekundy przed końcem spotkania i zdobyli trofeum.

Dlatego z pewnością warto poświęcić dwie godziny w sobotnie popołudnie na wizytę w hali. Bilety sa dostępne w kasie hali oraz na stronie KUPBILET