Powrót

W sobotę kończymy rundę i rok w Wilanowie

Wyjazdowym sobotnim meczem z AZS UW Darkomp Wilanów nasz zespół zakończy pierwszą rundę sezonu FOGO Futsal Ekstraklasy. Będzie to jednocześnie ostatnie spotkanie seniorskiej drużyny Clearex-u Chorzów w roku 2022.

Rzut oka na TABELĘ wskazuje, jak ważne to będzie starcie dla obu ekip. Zagramy o niezwykle potrzebne trzy punkty, poprawę miejsca w tabeli, lepszą pozycję startową przed „wiosną” i nastroje podczas świąteczno-noworocznej przerwy.

„Przed nami kluczowy mecz tej rundy, nie ma się co oszukiwać, to widać w tabeli. Możemy odskoczyć zespołowi z Wilanowa w przypadku zwycięstwa. To będzie z pewnością ciekawa kolejka” – powiedział trener naszej drużyny Rafał Krzyśka.

Podkreślił, że nie ma co wracać do ostatniej porażki z Constractem Lubawa 2:9.

„Wiemy, w jakim jesteśmy miejscu, a w jakim rywale. Zderzyliśmy się z drużyną profesjonalną, a my jednak wszyscy pracujemy. Było tę różnicę widać na boisku, widać ją też w tabeli. Nie ma co żyć w jakimś zakłamaniu. czołówka ucieka reszcie motoryką, fizycznością. Poza tym nie wystąpiliśmy w pełnym składzie, nie byliśmy wszyscy w pełni zdrowi . W normalnej sytuacji mecz wyglądałby inaczej, bo pokazaliśmy przecież w starciu z Piastem, że potrafimy nawiązać walkę z takim przeciwnikiem” – ocenił szkoleniowiec.

Początek sobotniego spotkania o godz. 20.00. Transmisja w internecie – jak zawsze – na pilot.wp.pl