Powrót

W sobotę w Pniewach kończymy rundę jesienną i rok

Sobotnim wyjazdowym meczem z Red Dragons Pniewy (godz. 16.00)  nasz zespół zakończy rundę jesienną STATSCORE Futsal Ekstraklasy i rok 2021. „Jestem pozytywnie nastawiony. Pojedziemy tam po trzy punkty, które bardzo się przydadzą w kontekście rundy rewanżowej” – powiedział zawodnik Clearex-u Dominik Jankowski.

19-letni obecnie piłkarz trafił do naszego klubu niespełna rok temu z UKS Ruch Chorzów, gdzie grał i trenował na dużym boisku.

„Uczę się futsalu i uważam, że jest coraz lepiej. Powoli idę do przodu, myślę, że trener to zauważył i dlatego dał mi szansę. Stres z meczu na mecz jest mniejszy. Wiele od siebie wymagam, widzę popełnione błędy. One mnie motywują, pracuję, by było ich jak najmniej. Podczas gry staram się je jak najszybciej naprawić” – dodał.

Młody zawodnik – który ma już na koncie występ w wyjściowym składzie naszej drużyny – rzadko decyduje się kończyć akcje ofensywne, częściej podaje.

„Zazwyczaj tak gram, ale gdzieś w głębi duszy jest naprawdę duża chęć zdobycia bramki. W poprzednim sezonie przebywałem na boisku krótko w poszczególnych spotkaniach, teraz tych szans mam więcej, a ja czuję się pewniej. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej” – ocenił Jankowski.

Nie ukrywał, że ostatni, dramatyczny mecz z Fit-Morning Gredar Brzeg (wygrany 4:3 po przedłużonym rzucie karnym Macieja Mizgajskiego w ostatniej minucie) kosztował drużynę mnóstwo stresu.

„W przerwie trener dał nam dużo do zrozumienia i wyszliśmy na boisko bardzo zmotywowani i z podwójnym powerem. Nerwy były przy tym karnym ogromne, wszyscy liczyliśmy na gola” – wyjaśnił.

Przygotowania do sobotniego meczu przebiegały już podczas zimowych warunków za oknami hali.

„Lepiej się o tej porze roku trenuje w ciepłej hali, niż na boisku” – zakończył ze śmiechem.

„Smoki” wyprzedzają nas w tabeli o punkt – TUTAJ – toteż spotkanie ma dużą wagę dla zespołów.

Transmisja meczu od godz. 16.00 na platformie wp.pilot

Przypomnimy, że po tej kolejce nastąpi dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach ligowych na potrzeby reprezentacji narodowej.