Powrót

W sobotę rewanż z Constractem , transmisja w nSport+

Po reprezentacyjnej przerwie wracamy do zmagań ligowych. W sobotnim meczu „telewizyjnym” podejmiemy Constract Lubawa. Początek o godz.14.00, transmisja w nSport+. Aktualna tabela Statscore Futsal Ekstraklasy znajduje się tutaj

Jak już informowaliśmy podczas meczu kadry z Portugalią poważnej kontuzji nabawił się nasz zawodnik Mikołaj Zastawnik.

„Wersja  optymistyczna to sześć tygodni przerwy, ale może to potrwać dłużej. To oczywiście problem, ale my pokazaliśmy już, że potrafimy sobie bez niego poradzić. Jak pamiętamy, Mikołaj ma za sobą sporo perypetii zdrowotnych. Pojechał na zgrupowanie już z urazem, to była jego decyzja” – powiedział trener CLEAREX-u Mirosław Miozga.

Z Constractem rywalizowaliśmy  w sierpniowym  dwumeczu finału Pucharu Polski. W Chorzowie wygraliśmy 2:1 (Krzysztof Salisz, Przemysław Dewucki), na wyjeździe przegraliśmy 3:5 (3 x Sebastian Leszczak), tracąc decydującego gola w ostatnich sekundach. W efekcie puchar został w Lubawie.

Październikowe spotkanie ligowe w Lubawie przegraliśmy 2:6 (Sebastian Brocki x 2).

„W PP  wygraliśmy tu z Constractem, potem nieszczęśliwie rewanż przegraliśmy. Ligowe starcie w Lubawie było do pewnego momentu wyrównane, potem doszło do dziwnych decyzji sędziów i rywale w końcówce nam odjechali. Wynik był trochę za wysoki jak na to, co działo się na boisku”- dodał Miozga.

Podkreślił, że choć ekipa z Lubawy zimą się wzmocniła, to każdy zespół w lidze  jest do pokonania.

„Pokazaliśmy to w meczu z Rekordem, kiedy wszyscy mówili, że bielszczanie są nie do złapania. Lepiej gramy w spotkaniach, w których nie jesteśmy faworytem. Jesteśmy gotowi na sobotnie starcie, tanio skóry nie sprzedamy.  Musimy wygrywać z zespołami z góry tabeli, żeby  się bić o medale. Mecz transmituje nSport+, gwarantuję, że nudy nie będzie. Nie schowamy się za podwójną gardą. Mamy krajowy, ale  bardzo mocny skład. Damy z siebie maksa. Mecze z Constractem są emocjonujące i w sobotę też będzie się działo” – zapowiedział nasz szkoleniowiec.