Powrót

W sobotę ważny mecz z Toruniem

W sobotę o 18.00 CLEAREX Chorzów podejmie FC Toruń w meczu 19 kolejki ekstraklasy, ważnym dla układu górnej części tabeli. Przed tym spotkaniem nasz zespół zajmuje czwarte miejsce, ze stratą siedmiu punktów do torunian.  Do końca sezonu zasadniczego zostało cztery kolejki, potem tabela i punkty zostaną podzielone na pół przed rundą finałową.

Listopadowy pojedynek na wyjeździe zakończył się naszą wygraną z FC 3:2 (3:0) po dwóch trafieniach Mikołaja Zastawnika i jednym Wadima Iwanowa.

CLEAREX w ostatnich dwóch ligowych spotkaniach pokonał w Gliwicach Piasta 4:1 i u siebie rozgromił MKF Solne Miasto Wieliczka 8:1. Zespół z Torunia w tym czasie w Wieliczce wygrał 5:2, a ostatnio pauzował, z racji walkowera za mecz z wycofaną z rozgrywek Lex Kancelarią Słomniki.

Podopieczni trenera Mirosława Miozgi mają więc dodatkowo  „w nogach” jeden mecz ligowy i dwa pojedynki Pucharu Polski ( w tym jeden z dogrywką) rozegrane między marcowymi kolejkami ekstraklasy.

Jak to wszystko przełoży się na postawę naszej drużyny, będzie się można przekonać w sobotę w hali przy ul. Dąbrowskiego 113. Dla domatorów zaplanowano internetową transmisję w tvcom.pl.

Zapraszamy.