Powrót

W sobotę zaczynamy rundę rewanżową

Sobotnim meczem u siebie z GI Malepszy Futsal Leszno rozpoczniemy  rundę rewanżową ekstraklasy. „Zwykle w drugiej rundzie graliśmy lepiej, po słabszym początku sezonu. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie” – ocenił trener CLEAREX-u Chorzów Mirosław Miozga. Transmisja będzie dostępna w internecie.

„W Lesznie przegraliśmy na inaugurację 1:2 w dość pechowych okolicznościach i teraz chcemy się zrewanżować. Myślę, że jesteśmy na tyle dobrze przygotowani, by sobie poradzić” – stwierdził szkoleniowiec.

Przyznał, że pewnym problemem są przerwy w lidze na potrzeby reprezentacji, zwłaszcza, że mamy teraz trzech kadrowiczów.

„Zagramy dwa mecze i czeka nas ponowna przerwa. To jest kłopot, ale trzeba się z nim zmierzyć i walczyć dalej. Liga się bardzo wyrównała, wszyscy gubią punkty. Priorytetem jest obecnie wygranie pierwszych dwóch tegorocznych meczów (Leszno i Piast Gliwice). Te kolejki sporo wyjaśnią w tabeli. Nie ma mowy o jakimś +zapuszczeniu+ się zawodników w trakcie przerwy świątecznej. Pilnujemy tego, a piłkarze wiedzą, że ze składu łatwo wypaść, trudniej do niego wrócić” – dodał Miozga.

Powoli wraca do treningów Tomasz Golly, który na początku grudnia przeszedł operację prawego kolana.

„Wszystko poszło bardzo sprawnie. Intensywnie pracuję w siłowni, nie odczuwam bólu. Staramy się, aby kolano uzyskało pełną ruchomość, stabilizujemy mięśnie. Liczę, że szybko wrócę do normalnych treningów i gry. Nie sądzę, żebym czuł jakąś obawę psychiczną przed powrotem do meczów. Miałem już kilka kontuzji i nigdy tak nie się nie stało. Oczywiście, początek jest zawsze ciężki, trzeba odzyskać właściwą orientację na boisku, ale szybko wraca do normy” – wyjaśnił zawodnik.

Aktualna tabela znajduje się tutaj

Mecz będzie można obejrzeć w internecie – transmisja