Powrót

W sobotnie południe wracamy do gry, transmisja w Canal+Sport 5

Po przerwie spowodowanej przełożeniem meczu z bielskim Rekordem nasz zespół wraca do gry w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. W sobotnie południe podejmiemy w meczu „telewizyjnym” Constract Lubawa.

Rzut oka na tabelę – TUTAJ – pozwala ocenić wagę tego spotkania dla obu ekip. Goście ostatnio zanotowali słabszą serię – w lidze przegrali z Rekordem 2:3 i  z GI Malepszy Futsal Leszno 1:6, a w trakcie majówki dwukrotnie musieli usnąć wyższość bielszczan w finale Pucharu Polski, przegrywając po  2:4.

„Myślę,  że goście przyjadą mocno podrażnieni po ostatnich porażkach.  Zdajemy sobie sprawę z tego,  jakiej klasy rywala podejmiemy,  w jakim miejscy my jesteśmy. Tym niemniej, Constract u nas jeszcze nie wygrał i mam nadzieję, że w sobotę podtrzymamy tę serię” – powiedział kapitan Clearex-u Szymon Łuszczek.

W sezonie 2019/20 mecz ligowy w Chorzowie zakończył się remisem 4:4, a w pierwszym spotkaniu finału Puchar Polski tamtej edycji było 2:1. Rok później wygraliśmy u siebie w lidze także 2:1. W obu tych wygranych starciach do bramki lubawian trafili zgodnie Krzysztof Salisz i Przemysław Dewucki.

Ostatnie, listopadowe spotkanie w Lubawie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2 (Mykyta Mozheiko i Przemysław Dewucki).

„Spodziewam się równie stykowego meczu, tylko wyniku na naszą korzyść. Tym bardziej, że ostatnio byliśmy w dobrej dyspozycji. Na pewno będzie mnóstwo emocji i mam nadzieję, że około 14.00 będziemy się cieszyli z kompletu punktów. Przystąpimy do tej rywalizacji pełni wiary w sukces i optymizmu” – zakończył Łuszczek.

W ostatnich dwóch ekstraklasowych meczach nasza drużyna wygrała z Górnikiem Polkowice 4:3 i AZS UG Gdańsk 6:1.

Sobotnią transmisję będzie można śledzić w CANAL+ Sport 5 oraz w aplikacji Canal+ Online.