Powrót

Sparing seniorsko-młodzieżowy

Nasza młodzieżowa drużyna miała we wtorkowy  wieczór  okazję zmierzyć się w sparingu z ekstraklasowym Clearex-em.  Oczywiście wygrali wysoko seniorzy  (choć nie wynik był tu ważny), ale młodzi też cieszyli się z gola, zdobytego przez Marcina Ceglarka.

„Dorosły” zespół w piątek zmierzy się na wyjeździe z Kią Łowicz w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Młodzież przygotowuje się z kolei  do turnieju finałowego mistrzostw Polski U-17, który 11-13 lutego zostanie rozegrany w hali przy ul. Dąbrowskiego 113.

Podopieczni Andrzeja Szłapy mieli okazję przećwiczyć wszelkie warianty ataku pozycyjnego, stałe fragmenty, a w końcówce grę z lotnym bramkarzem.

Młodsi koledzy, pod okiem prezesa klubu – a tym razem trenera – Wojciecha Dobrzyńskiego, dogłębnie poznali gorzki smak gry pod wysokim pressingiem rywala, w sytuacji, kiedy bardzo trudno jest wyprowadzić kontrę.

Próbowali cierpliwie i kilka razy się udało wyjść z akcją ofensywną, a jeden taki wypad zakończył się trafieniem.

Seniorska drużyna nie zastosowała taryfy ulgowej, były silne strzały, sporo kontaktowej gry, walka o każda piłkę. Z drugiej strony – ekstraklasowi zawodnicy też musieli się solidnie nabiegać, żeby wypracować sobie podbramkowe sytuacje.

Clearex: Rafał Krzyśka, Mateusz Bednarczyk, Olivier Nadolski – Maciej Mizgajski, Michał Dubiel, Przemysław Dewucki, Sebastian Brocki – Krzysztof Salisz,  Szymon Cichy, Dominik Jankowski, Mariusz Seget oraz Szymon Łuszczek, Mykyta Mozheiko.