Powrót

Sparingi, transfery, trening mentalny

O letnie przygotowania, transfery, sparingi i trening mentalny pytali dziennikarze podczas wtorkowej konferencji prasowej CLEAREX-u Chorzów, która odbyła się w gościnnym  jak zawsze chorzowskim hotelu Gorczowski.

„Myślę, że  w 90 % wykonaliśmy  założony plan. Co istotne, nie było kontuzji. Świetną pracę  wykonał nasz nowy  fizykoterapeuty Sebastian Blicharz.. Dużo uwagi  poświęciliśmy przygotowaniu  motorycznemu,  taktycznemu i  mentalnemu. Tak, aby drużyna była gotowa na nowy sezon, żeby  z tygodnia na tydzień coraz lepiej to wszystko wyglądało.  Dzięki współpracy z trenerem mentalnym Grzegorzem Więcławem ja mogłem się skupić na kwestiach taktycznych. Zdawałem sobie sprawę, że drużyna mocno się zmieniła. Chodziło o wzajemne zrozumienie, polubienie się.” – powiedział trener Marcin Waniczek.

„Drużyna się zmieniła personalnie. Ale przyszli lidzie, których już znaliśmy. Nowy sezon to nowe nadzieje. O poprzednim zapominamy. Wyciągnęliśmy z niego wnioski.  Patrzymy teraz na najbliższy mecz w Pniewach, bo wyniki sparingów już nie mają znaczenia” – dodał kapitan Mariusz Seget.

„Bardzo się cieszę, że jestem ponownie w CLEAREX-ie, najbardziej utytułowanym i najlepiej poukładanym klubie futsalowym w Polsce.  Jestem przekonany, że  bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Każdy dał z siebie 200%, na każdego można było liczyć. W Pniewach będzie ciężko, rywal jest wymagający, ale podołamy zadaniu” – stwierdził bramkarz Paweł Pstrusiński, który latem wrócił do naszego zespołu po rocznej grze w lidze włoskiej.