Sparingowa porażka

CLEAREX Chorzów przegrał we własnej hali z AZS Uniwersytet Śląski Katowice 1:3 (1:0) w swoim pierwszym letnim sparingu. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Daniel Wojtyna (23), dla gości: Łukasz Kuś (38), Robert Gładczak (45, przedłużony karny), Krzysztof Piskorz (50). Mecz trwał 2 x 25 minut.

CLEAREX zagrał w składzie:Kamil Dworzecki, Patryk Hejlman, Damian Purolczak, – Krzysztof Salisz, Paweł Budniak, Tomasz Rabczak, Mikołaj Zastawnik – Michał Tkacz, Szymon Łuszczek, Daniel Wojtyna, Bartosz Siadul – Mirosław Miozga, Tomasz Golly, Mariusz Seget, Mateusz Omylak.

Jak na sparing mecz był szybki i ostry. W pierwszej połowie nasi piłkarze przeprowadzili kilka mogących się podobać akcji. Stworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych, ale wykorzystana została tylko jedna. Z zimną krwią pojedynek sam na sam z bramkarzem akademików wygrał Daniel Wojtyna.

Po przerwie ciekawie bywało pod obiema bramkami. Długo jednak nic z tego nie wynikało. Katowiczanie po jednej z kontr wyrównali, potem wyszli na prowadzenie po przedłużonym karnym. Chwilę po tym trafieniu mieli jeszcze jedną identyczną okazję, tym razem na przeszkodzie stanął słupek. W odpowiedzi Tomasz Golly technicznie przelobował bramkarza AZS, ale piłka zatańczyła tylko na poprzeczce.

8 sekund przed końcem mieliśmy rzut rożny, nie udało się zagrozić bramkarzowi rywali, którzy zdążyli jeszcze wyprowadzić jedną prostą akcję. Skończyła się naszą stratą gola, a mecz wynikiem 1:3.

W środę naszych piłkarzy czeka kolejny sparing, na wyjeździe zagramy z bielskim Rekordem.