Powrót

W środę gramy o Final Four Pucharu Polski

Broniący trofeum CLEAREX Chorzów zmierzy się w środę na wyjeździe z 1-ligowym AZS UZ Zielona Góra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Stawką meczu będzie awans do turnieju Final Four.

Zielonogórzanie zaczęli rywalizację pucharową od 1/32 finału, w której po dogrywce pokonali ANJ Ząbkowski Niemodlin 3:2./ Potem wyeliminowali Piasta Gliwice (6:4) i Heiro Rzeszów (5:1). AZS zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy północnej 1 ligi.

Nasza drużyna przystąpiła do rozgrywek w 1/16 finału. Na początek wygraliśmy na wyjeździe z AZS Uniwersytet Śląski 5:1 (bramki Sebastian Leszczak dwie oraz Robert Świtoń, Mikołaj Zastawnik i Wadim Iwanow). W kolejnej rundzie pokonaliśmy w Lublinie miejscowy AZS UMCS 4:1 (Tomasz Golly 2, Mateusz Omylak, Sebastian Leszczak).

W minioną sobotę CLEAREX – bez pauzującego za żółte kartki Leszczaka – pokonał w wyjazdowym ligowym pojedynku Piasta Gliwice 4:1.

„Wiosna” jest dla naszego bardzo intensywna, piłkarze grają co trzy dni, sporo jeżdżą po kraju, ale – miejmy nadzieję – nie odbije się to na ich dyspozycji. Mecz w Gliwicach pokazał, że możliwości naszej drużyny są bardzo duże.

Z oczywistych powodów ekipa z Zielonej Góry tez bardzo chce rozstrzygnąć środowe spotkanie na swoją korzyść, stąd należy się spodziewać ciężkiej przeprawy, walki i emocji. Wszystko to będzie można zobaczyć – jak już informowaliśmy – w internetowej transmisji. Początek o 18.30.