Powrót

Stanowisko CLEAREX-u Chorzów w sprawie dokończenia rozgrywek

Ponieważ trwa obecnie dyskusja w sprawie dokończenia obecnego sezonu Futsal Ekstraklasy, przerwanego z powodu epidemii koronawirusa, prezentujemy poniżej stanowisko naszego klubu w tej kwestii.

Uważamy, że – z oczywistych względów – najsprawiedliwsze będzie rozegranie wszystkich przewidzianych w terminarzu kolejek.

Żeby nie powodować „natłoku” meczów najkorzystniejsze byłoby kontynuowanie rozgrywek do końca czerwca. Na razie rywalizacja – także na „dużych” boiskach – jest zawieszona do 26 kwietnia włącznie.

Po tym terminie będzie wiadomo, czy i kiedy można grać. Naszym zdaniem dwa tygodnie wystarczą wszystkim klubom na takie „przeorganizowanie się”, by wznowić ligę 10 maja. Wtedy zostanie nam osiem weekendów meczowych.  W międzyczasie jest możliwość dokończenia rywalizacji w Pucharze Polski.

To rozwiązanie ma oczywiste korzyści dla klubów i spółki., Po pierwsze – wszystkie rozstrzygnięcia zapadną na boisku, po drugie – wywiążemy się w pełni z zobowiązań wobec wszystkich sponsorów i partnerów, realizując świadczenia  wynikające z umów.

Jeśli 27 kwietnia okaże się, że rywalizacja nie może się toczyć dalej zgodnie z wyżej wspomnianymi zasadami na skutek czynników zewnętrznych,  należałoby przyjąć, że ostateczna klasyfikacja sezonu  zostanie przeprowadzona zgodnie z tabela po 13. kolejce, czyli  po rozegraniu całej pierwszej rundy sezonu zasadniczego .

 

Reasumując, na postawione przez organizatora rozgrywek pytania odpowiadamy;

 

1. Czy czekamy dalej z rozgrywkami do kolejnej decyzji PZPN?

Tak

2. Czy kończymy rozgrywki na tym etapie z datą np. 10 kwietnia br.?

Nie

3. Czy jesteście w stanie rozegrać kilka kolejek w czerwcu?

Tak

4. Czy jeżeli będzie taka możliwość to gramy tylko w terminach przewidzianych do końca maja?

Nie

5. Czy jesteście za graniem systemem sobota – środa?

Tak