Powrót

Sytuacja w tabeli, plan na końcówkę sezonu

Sześć meczów pozostało do rozegrania naszej drużynie w obecnym sezonie Statscore Futsal Ekstraklasy. Aktualna tabela wygląda tak

Szkoda oczywiście punktów straconych w  tegorocznych spotkaniach z AZS UW Darkomp Wilanów (4:4), Piastem Gliwice (4:4), AZS UŚ Katowice (2:6), MOKS Słoneczny Stok Białystok (2:4), FC Reiter Toruń (4:4), Acaną Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice (3:3). Wszystkie te starcia mogliśmy, a nawet powinniśmy, rozstrzygnąć na swoją korzyść. Tym bardziej, że zdarzało się nam tracić decydujące o finalnym rezultacie gole w ostatnich sekundach rywalizacji. Wysoki wynik z katowiczanami nie powinien tu nikogo zmylić. Wygrana była jak najbardziej w zasięgu CLEAREX-u.

Obecnie trwa przerwa na potrzeby reprezentacji, a potem, w ostatniej fazie sezonu ligowego zmierzymy się kolejno z Red Dragons Pniewy (dom), Rekordem Bielsko-Biała (wyjazd), LSSS Lębork (d), Red Devils Chojnice (w), Fit-Morning Gredar Brzeg (d) i GI Malepszy Futsal Leszno (w). Ostatnia kolejka jest zaplanowana na 29/30 maja, wtedy wszystko będzie już jasne.

Po drodze czekają nas jeszcze emocje w Pucharze Polski. 21 kwietnia podejmiemy w rewanżowym półfinale Piasta Gliwice. Aby zagrać w finale trzeba będzie z nawiązką odrobić straty z Gliwic, gdzie przegraliśmy 1:4. To zadanie bardzo trudne, ale nie niemożliwe.

Ogólnie mówiąc, jak zwykle w CLEAREX-e – będzie się jeszcze tej wiosny działo.