Powrót

Szymon Łuszczek: jeśli nie teraz, to kiedy?

Piątkowy mecz z AZS UŚ Katowice będzie miał ogromne znaczenie dla utrzymania naszej drużyny w FOGO Futsal Ekstraklasie. Krótko mówiąc – musimy go wygrać. „To może być nasze najważniejsze staracie tego sezonu. Zrobimy wszystko, by je wygrać” – powiedział kapitan Clearex-u Szymon Łuszczek.

Jego zdaniem sytuacja naszej drużyny jest teraz trudniejsza od tej, w jakiej byliśmy walcząc o utrzymanie w barażach z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

„Oba te sezony były kiepskie podobnie w naszym wykonaniu. Dziś jesteśmy w momencie dużo trudniejsza. Wtedy graliśmy z drużyną mniej doświadczoną, walczącą dopiero o awans do ekstraklasy. W piątek zmierzymy się z zespołem mającym w składzie wielu doświadczonych  graczy. Co mamy do stracenia, musimy zrobić wszystko, by zdobyć komplet punktów, żeby zachować jakieś szanse. Jeśli nie teraz – to kiedy, jeśli nie z AZS UŚ  to kim mamy wygrać? Wierzę, się uda, po tak długim czasie” – stwierdził Łuszczek.

Jeżeli przegramy spotkanie z katowiczanami, stracimy szansę na pozostanie w lidze, a goście będą  pewni utrzymania.

Początek spotkania w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 o godz. 19.00. Transmisja internetowa na pilot.wp.pl

Bilety dostępne w kasie hali na godzinę przed rozpoczęciem spotkania oraz w internecie na kupbilet.pl

Nasz zespół wygrał w tym sezonie cztery spotkania, w tym jedno u siebie. Ostatni raz cieszyliśmy się ze zwycięstwa 3 grudnia 2022 po spotkaniu z …. katowickimi „Akademikami”.

Kapitan czeka na zwycięstwo jeszcze dłużej, gdyż z tamtego starcia wyeliminowała go kontuzja.

„Obie drużyny będą w piątek zdeterminowane, by wygrać, ale mam nadzieję, że to my zrobimy mały krok w kierunku utrzymania” – zakończył nasz piłkarz.

Aktualna tabela – tutaj