Powrót

Szymon Łuszczek – najważniejsze są punkty

„Przed nami pięć spotkań, czyli 15 punktów do wywalczenie i możemy zdobyć medal. Z takim celem przystępujemy do rundy finałowej” – powiedział kapitan CLEAREX-u Chorzów Szymon Łuszczek przed startem decydującej fazy Futsal Ekstraklasy.

„W poprzednich meczach stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych, nie zawsze przekładało się to na gole. Ale przede wszystkim chodzi o punkty. Nieważne, czy zagramy pięknie i ile stworzymy okazji. Najważniejsze, żebyśmy strzelili w każdym spotkaniu więcej bramek, niż przeciwnik. Wtedy wszyscy będziemy zadowoleni” – podkreślił.

Jego zdaniem w tej decydującej o medalach fazie sezonu wszystkie pięć spotkań będzie bardzo trudnych.

„Bardzo istotne będzie pierwsze starcie z Acaną. Wygrana pozwoli nam powiększenie przewagi. U nas wygraliśmy w tym rywalem wysoko, w Laskowicach to gospodarze byli drużyną lepszą, a mimo to znów my potrafiliśmy sobie poradzić i też zwyciężyliśmy. Zdarzały się nam mecze, w których graliśmy ładnie dla oka, a nie przekładało się to na punkty. Trzeba  być wyrachowanym, bo w walce o medale liczą się punkty” – podsumował Szymon Łuszczek.