Powrót

Szymon Łuszczek: przerwa się przydała

„Być może torunianie są w lepszym rytmie meczowym, ale nam się ta przerwa w rozgrywkach bardzo przydała i myślę, że teraz przyniesie to efekty” – powiedział kapitan CLEAREX-u Chorzów Szymon Łuszczek przed środowym meczem z FC Toruń.

„Potrenowaliśmy wspólnie w czasie tych dwóch tygodni. Moim zdaniem teraz może być tylko lepiej” – dodał.

Przyznał, że wraz z kolegami nie uniknął analizy ostatnich dwóch spotkań.

„Zawsze wracamy  do tych złych momentów, żeby je przeanalizować i  wykluczyć  błędy. Ale skupialiśmy  się głównie na zespole z Torunia i na tym, co zrobić, by wygrać środowe spotkanie” – wyjaśnił Łuszczek.

Jego zdaniem zdecydowana większość trenerów w Statscore Futsal Ekstraklasie narzeka na skuteczność prowadzonych przez siebie drużyn.

„Bo tych elementów gry, które można poprawić jest więcej. Chodzi nie tylko o niewykorzystane sytuacje. Kluczem do sukcesu jest stracić jak najmniej goli i …strzelić jednego więcej, niż rywale” – dodał ze śmiechem nasz kapitan.

W niedawnym spotkaniu z Acaną, zakończonym remisem 1:1, zdobyliśmy bramkę kapitalnym rozegraniu rzutu rożnego. Czterech naszych zawodników zagrało na jeden kontakt, a na koniec piłka ugrzęzła w siatce rywali.

„Nie ma co ukrywać, to był przećwiczone zagranie. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach tego rodzaju schematy przyniosą nam również efekty” – zakończył.