Powrót

Trener Andrzej Szłapa:  nie było zwątpienia

„Nie było w naszej drużynie zwątpienia, opuszczania głów, nerwowości. Wiara, mądrość w rozgrywaniu piłki, stwarzanie kolejnych sytuacji doprowadziły nas do zwycięstwa” – podsumował sobotni mecz z Legią trener Clearex-u Andrzej Szłapa.

„Bardzo mnie cieszy, że potrafimy stwarzać sobie dużo sytuacji podbramkowych. To znaczy, że jest szansa na strzelanie goli, Wciąż pozostaje jednak pewna strzelecka niemoc. Fajnie, że się przełamaliśmy, zdobyliśmy trzy punkty. Nie do końca udało się ze skutecznością, bo wygrana powinna być wyższa” – dodał.

Podkreślił, że mecz miał kilka ważnych podtekstów.

„Przecież pierwszy raz  w tym sezonie wygraliśmy w Chorzowie. Pokonaliśmy Legię, która do pewnego momentu  była odkryciem rozgrywek. Wiedzieliśmy, że  to dobry zespół, cieszę się, że  potrafiliśmy  tak zdominować rywali” – wyjaśnił trener.

Zaznaczył, że w naszej drużynie nie było zwątpienia w możliwość odniesienia zwycięstwa, mimo niekorzystnego wyniku.

„Wierzyliśmy, że przełamiemy przeciwnika,  choć mogło być różnie, bo Legia miała swoje kontry, okazje. Przy dużym pechu mogliśmy nawet przegrać, ale wiara, mądrość w rozgrywaniu  piłki, stwarzanie kolejnych  sytuacji doprowadziły nas do zwycięstwa. Nie  było zwątpienia, zwolnienia gry,  opuszczania głów. Graliśmy do końca, bez nerwowości” – zakończył Andrzej Szłapa