Powrót

Trener o sparingu

„Jestem zadowolony. Sośnica zawsze jest wymagającym przeciwnikiem. To zespół co prawda pierwszoligowy, ale mający przecież w składzie zawodników w ekstraklasowym doświadczeniem” – ocenił trener naszej drużyny poniedziałkowy sparing w Gliwicach.

„Na pewno chcielibyśmy wypaść jeszcze lepiej, jednak wynik jest zadowalający, przez większość  spotkania była nasza pełna dominacja na boisku,  stworzyliśmy wiele sytuacji. Zawodnicy dobrze się poruszali, pracowali w defensywie i ataku. Nie mam do nich większych uwag. Chcieliśmy do tego meczu podejść tak, jak do ligowego i to zostało zrealizowane. Może nie są same plusy, ale w sumie – ocena bardzo dobra” – dodał szkoleniowiec.

W poniedziałkowym sparingu nie zagrał Dominik Jankowski, który pojechał na zgrupowanie kadry narodowej U-19.

„Cieszymy się z tego powołania. Zbierze kolejne doświadczenia, myślę, że to mu pomoże w jego rozwoju” – stwierdził Andrzej Szłapa.

Zaznaczył, że poza czwartkowym sparingiem z GKS Tychy, nasza seniorska drużyna zagra jeszcze z Clearex-em U-17, który przygotowuje się do turnieju finałowego mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

„Im to dobrze zrobi przed finałami, a  my to potraktujemy szkoleniowo. Potem przygotujemy się jak najlepiej do meczu  Pucharze Polski. Wiadomo, że do Łowicza chcemy jechać po awans, a następnie – wracamy już do rywalizacji ligowej” – wyjaśnił trener.