Powrót

Trudne zadanie w sobotę

W sobotę nasz zespół podejmie rozpędzony GI Malepszy Futsal Leszno. „My się nikogo nie boimy, każdy kto tu przyjeżdża,  musi się liczyć z tym, że będzie mocno i twardo” – powiedział zawodnik Clearex-u Bartłomiej Sitko.

Nasi rywale, po przeciętnym starcie sezonu,  notują  ostatnio świetne wyniki – choćby wyjazdowy remis z Rekorbem Bielsko-Biała 3:3, czy wyjazdowa wygraną z Constractem Lubawa 8:5.

„To jest dobry zespół, trochę nieobliczalny. Ma potencjał jeden z większych w lidze, zrobiono trafione transfery. Są mocni fizycznie, no  i psychologicznie też – bo im +idzie+. Tym niemniej to nie test rywal, którego powinniśmy się obawiać, skoro potrafiliśmy  w  pierwszej połowie ostatniego spotkania w Lubawie grać równy z równym zagrać” – dodał szkoleniowiec naszej drużyny Andrzej Szłapa.

Z Constractem tydzień wcześniej przegraliśmy 2:3.

„Gospodarze wykorzystali nasze błędy, my nie potrafiliśmy zamienić na gole kilku okazji. Myślę, że na remis zasłużyliśmy. Niestety, tego najważniejszego, czyli punktów, zabrakło. Musimy wypracowywać pewne automatyzmy, jeszcze nie wszystko nam wychodzi” – dodał trener.

Zdaniem Bartłomieja Sitko minimalna porażka w Lubawie była bolesna.

„Brakło nam trochę szczęścia, mam nadzieję, ze teraz będzie nam już sprzyjać i wszystko się wyrówna. Musimy przede wszystkim zagrać solidnie w obronie.  W każdym meczu dajemy z siebie wszystko, robimy to, czego wymaga od nas trener” – zakończył.

Aktualna tabela – TUTAJ

Początek sobotniego meczu w hali chorzowskiego MORiS-u o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, bo doping, wsparcie z trybun bardzo się przyda w tym trudnym starciu.

Transmisja  w internecie na wp.pilot